DBI w Naszej Szkole!

DBI w Naszej Szkole !

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i tradycyjnie obchodzony jest w lutym. Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości na temat bezpieczniejszego i lepszego Internetu dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

Obchody DBI z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, angażując we wspólne działania uczniów, nauczycieli, rodziców, lokalne społeczności, pedagogów i edukatorów. W 2023 roku zorganizowano aż 4675 lokalnych inicjatyw, a wszystkie działania związane z DBI objęły blisko trzy miliony osób!

W 2023 roku organizatorzy przygotowali 19 webinarów, w których udział wzięło 4 300 przedstawicieli placówek oświatowych, 32 lekcje online i 10 spektakli dla dzieci, w których uczestniczyło aż 276 000 uczniów!

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie lokalnych inicjatyw edukacyjnych organizowanych w całej Polsce zaplanowane zostały aż do końca marca br.

W ramach akcji DBI nasi uczniowie będą uczestniczyli w lekcjach online. Lekcje są bezpłatne i organizowane prawie codziennie od 7 lutego aż do końca marca.