DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - KONKURS

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-3 i 4-8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkach do udziału w konkursie
na przygotowanie plakatu o tematyce związanej z bezpieczeństwem w sieci. Plakat zawierać ma hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu 2024"

Klasy 1-3- Plakat wykonany dowolną technik plastyczną.
Klasy 4-8- Plakat multimedialny wykonany w dowolnym programie graficznym.

CELE KONKURSU:

• Popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych oraz tworzeniem przyjaznej sieci online.
  • Podkreślenie potencjału Internetu do wykorzystania w edukacji, kontaktach z rówieśnikami oraz jako forma twórczej rozrywki.
  • Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, komputerową, oprogramowaniem graficznym.
  • Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.

WARUNKI KONKURSU:

• Format Plakatu - A3 wykonany dowolną techniką plastyczną
  • Plakat multimedialny wykonujemy w dowolnym programie graficznym.
  • We wszystkich pracach musi znajdować się hasło: „Dzień Bezpiecznego Internetu 2024"
  • Prace będą oceniane w kategoriach konkursowych:
              - klasy 1-3
              - klasy 4-8
  • Praca musi zawierać wizytówkę autora tj. imię, nazwisko, klasa (na odwrocie pracy, Plakatu, czy w nazwie pliku z pracą).
  • Prace konkursowe plastyczne tj. (klasy 1-3) - należy złożyć osobiście u nauczyciela informatyki w szkole (p. Katarzyna Pilichowska). Pozostałe prace komputerowe tj. plakat multimedialny należy dostarczyć na pendrive nauczycielowi informatyki (p. Karolina Komorowska).

Termin składania i nadsyłania prac to 9 lutego 2024r. (piątek)