PRZEDSTAWIENIE WIELKANOCNE

Jak wyglądałby proces Jezusa, gdyby miał miejsce dziś? Kto klaskałby, słysząc wyrok, kto broniłby Skazanego? Które myśli z nauczania Chrystusa u niektórych budziłyby niechęć i niezrozumienie? Czy Piłat, nieznajdujący żadnej winy w oskarżonym, wydałby wyrok śmierci? Dlaczego?

Na te wszystkie pytania i wątpliwości próbowali odpowiedzieć twórcy wielkanocnego przedstawienia w naszej szkole. Historia sprzed dwóch tysięcy lat jest wciąż aktualna.

Każdy z bohaterów pokazał nam, że w życiu ma wybór. Słuchając podszeptów anioła i szatana, sam podejmuje decyzje. Na scenie widzieliśmy zatem Chrystusa z apostołami w Ogrójcu, sąd, niesprawiedliwy wyrok. Jezus mógł nie przyjąć kielicha, Piłat - zaufać sumieniu i wierze w sprawiedliwość. W finale zobaczyliśmy przejmujący motyw piety - Matkę Bożą, trzymającą na kolanach ciało martwego syna. Jej ból, rozpacz i osamotnienie, a jednocześnie wiara w sens wszystkiego, co się dokonało, skłaniają do zadania sobie pytania o nasze wybory i niezgodę na zło.

Inscenizację przygotowali uczniowie z klas: 2a, 7a, 8b, 8c pod opieką pań: Ewy Stolarskiej, Grażyny Jóźwiak i Małgorzaty Kujawskiej. Dziękujemy wszystkim aktorom i twórcom za chwile głębokiej refleksji!

Dziękujemy również naszym uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, dyrekcji, rodzicom oraz wszystkim gościom - za obecność, a także wspólne szukanie odpowiedzi na ważne pytania o sens życia i niezgodę na zło.