Andrzejki w 3d

Andrzejki stały się już tradycją w naszej szkole. Także i w tym roku, 30 listopada odbyły się zabawy andrzejkowe w klasie 3d, które miały na celu rozbudzenie w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

Wszyscy uczniowie z wielką radością brali udział w różnych zabawach i wróżbach, w których mogli poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Zapanowała magiczna atmosfera. Dla dzieci wróżby andrzejkowe to ogromna niespodzianka.  Nie zabrakło ustawiania butów, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, losowania przedmiotu z woreczka, przysłów i cytatów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także wróżba z magicznego drzewa, w której dzieci odkrywały symbol kryjący się pod liściem. Poznawały przyszłe zawody, podróże, imiona męża i żony, przyszłe zajęcia i wydarzenia...  Zabawom andrzejkowym nie było końca. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce.

Wesoła zabawa w gronie kolegów i koleżanek sprawiła, iż w klasie gościł radosny i wyjątkowy nastrój. W trakcie zabawy uczniowie raczyli się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców, którym bardzo dziękujemy.

I chociaż wróżba jest tylko zabawą i nie należy traktować jej poważnie, to nie jest wykluczone, że może się spełnić  Niezależnie, czy wróżby spełnią się, czy nie, warto było razem bawić się.