Agresji mówimy STOP!

Miniony tydzień upłynął w świetlicy pod hasłem „agresji mówimy stop!”. Podczas codziennych zajęć uczyliśmy się rozpoznawać emocje. Rozmawialiśmy o tym co to jest agresja i w jaki sposób należy wyrażać uczucia. Powstał świetlicowy kodeks postępowania. Uczyliśmy się o tym, że złość to naturalna cecha, której doświadcza każdy z nas, ważne tylko abyśmy umieli ją wyrażać nie krzywdząc innych.

Szukaliśmy własnych sposobów na rozładowanie złości jak np. rwanie gazety, tupanie, skakanie czy przytulanie ulubionej zabawki. Warto, by każdy wymyślił takie sposoby dla siebie. We wtorek 24.10 gościła u nas szkolna Pani Pedagog- Karolina Kocon, która przybliżyła nam temat rozpoznawania własnych uczuć i wyrażania ich we właściwy sposób. Serdecznie dziękujemy Pani Karolinie za ciekawe spotkanie.

Wychowankowie i wychowawcy świetlicy