Przypominamy zasady bezpieczeństwa

Początek roku szkolnego to ciekawy czas dla wszystkich uczniów- nowe znajomości, nowi nauczyciele, nowe wrażenia. W świetlicy szkolnej zadbaliśmy o to, żeby powrót do szkoły był także BEZPIECZNY.

Przez kilka dni odbywały się u nas zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w drodze do szkoły, bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia oraz na temat bezpiecznej zabawy. Poznaliśmy najważniejsze znaki drogowe, sygnalizację świetlną, przypomnieliśmy sobie jak wzywać pomoc w sytuacji wypadku. Mówiliśmy także o tym jak bezpiecznie bawić się w szkole i naszej świetlicy.

Temat bezpieczeństwa jest na tyle ważny, że będziemy do niego wracać przez cały rok, w planach mamy spotkanie z naszymi ząbkowskimi służbami: Policją, Strażą Miejską oraz Strażą Pożarną.

Wychowawcy Świetlicy