Bezpieczne ferie - sptkanie ze strażakami OSP w Ząbkach

Zbliżają się ferie zimowe, czas wytchnienia, odpoczynku i zabaw na świeżym powietrzu. Po to by bezpiecznie spędzić ferie, w czwartek 2 lutego do świetlicy „z innej bajki” zawitali bardzo sympatyczni goście. Byli to Strażacy z ząbkowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej- Pan Piotr Marcinkowski-dowódca sekcji oraz strażak ratownik Piotr Wojda. Panowie Strażacy opowiedzieli dzieciom jak zachować bezpieczeństwo podczas wypoczynku w ferie, co zrobić w razie wypadku i jak udzielić pierwszej pomocy.

Przypomnieli w jaki sposób wezwać pomoc, sprawdzili czy wszyscy znają numery alarmowe. Otrzymaliśmy również zaproszenie na kolejne spotkanie, tym razem w remizie strażackiej.

Na koniec odebrali zebrane przez nas pluszowe zabawki, podsumowując tym samym akcję „Twój miś może zostać ratownikiem”. W naszej szkole uzbieraliśmy kilka worków pluszaków, za co serdecznie wszystkim dziękujemy!

Na ręce Panów Strażaków raz jeszcze składamy serdeczne podziękowania za przybycie oraz ciekawe i bardzo pouczające spotkanie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne!

Dziękujemy również za uczestnictwo z zajęciach klasie 3d.

Wychowawcy Świetlicy
Anna Kołakowska