Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Jesień już trwa, wieczory są coraz dłuższe i świat wokół nas wydaje się być szary. Ale gdyby spojrzeć w kalendarz możemy zauważyć dość ciekawy i kolorowy dzień. A to dlatego, że 5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Z racji tego, że nasza świetlica jest świetlicą „Z innej bajki” nie mogliśmy przegapić tego święta! Uśmiech W tym dniu każdy z nas opowiedział o swojej ulubionej postaci z bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe oraz zabawy ruchowe. Naszym gościem specjalnym była Maja Matusik, która przybliżyła nam postać księżniczki.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Anna Baranek
Anna Kołakowska