AKCJA "BEZPIECZNY UCZEŃ"

W minionym tygodniu szkołę modułową odwiedzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji mieszczącej się przy ulicy Waliców 15 z Warszawy.

W prelekcji uczestniczyły następujące klasy : 0a,0b,0c,1a,1b,1c,2a,2b,2c2d,2h,2i oraz 3g i 3h a także podopieczni  świetlicy szkolnej. Głównym hasłem mini wykładu było „Bezpieczeństwo uczniów”.

Policjanci zabrali dzieci w ciekawą podróż ze znanym i lubianym bohaterem kreskówek „Sponge Bobem”. Dzieci podczas oglądania filmu edukacyjnego, właśnie z tym bohaterem, miały możliwość nauczenia się wielu ciekawych zagadnień dotyczących ich bezpieczeństwa. Dowiedziały się m.in.: dlaczego należy jeździć w foteliku, jak bezpiecznie zachować się na ulicy, czego nie wolno robić podczas podróży autem i wiele innych przydatnych informacji.

Ta ciekawa lekcja, o charakterze interaktywnym, bardzo podobała się naszym uczniom. Najbardziej podobały się dzieciom pytania sprawdzające, które zadawała im właśnie lubiana kreskówka.

Całej prelekcji towarzyszyła atmosfera zabawy, a wiemy, że podczas niej dzieci uczą się najefektywniej.

Serdecznie dziękujemy przybyłym Policjantom za zaangażowanie i przygotowanie ciekawych i pouczających lekcji. Do podziękowań dołączają także nauczyciele naszej szkoły.

Agnieszka Krupsińska – Pietrzak