VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Jedyna rzecz, której można być pewnym na tym świecie, to tabliczka mnożenia.
(Lucy Maud Montgomery)

W dniu 30 września uczniowie naszej szkoły obchodzili VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który odbywał się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”.

W ciągu całego tygodnia uczniowie powtarzali i utrwalali tabliczkę mnożenia aby właśnie w piątek uczestniczyć w egzaminach i sprawdzić jej znajomość. Przygotowywane były także sale i korytarze. Uczniowie zdobili sale plakatami, balonami oraz wykonywali sześcienne kostki z tabliczką mnożenia.
W przeddzień akcji zostali wyłonieni Egzaminatorzy MT oraz Patrole Egzaminacyjne MT, którymi zostali uczniowie klasy 3f, 4a,4e oraz 6a.

Uczniowie i dorośli aby otrzymać odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia musieli odpowiedzieć na 5 pytań dotyczących znajomości tabliczki mnożenia. Ponadto w trakcje lekcji matematyki uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali łamigłówki matematyczno - logiczne. Największą frajdę sprawiło uczniom przepytywanie kolegów ze starszych klas, nauczycieli, rodziców oraz pracowników szkoły.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach ŚDTM uczniom i rodzicom oraz za tak liczne uczestnictwo w egzaminach Uśmiech

M. Sikora
E. Stolarska