Z wizytą w Ogrodzie Botanicznym

28 września klasy 4a i 4c pojechały na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie - Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej.

W szklarni „Zielony Raj” uczniowie mieli okazję zobaczyć kolekcję roślin tropikalnych i subtropikalnych m.in. rośliny cytrusowe- pomarańcze, cytryny, mandarynki oraz rośliny użytkowe - kawę, herbatę, figi, oliwki, bananowca; z zainteresowaniem oglądali także niezwykłe, owadożerne dzbaneczniki.

W kolejnym pomieszczeniu mogli przyjrzeć się z bliska okazom ptaków. Po wyjściu ze szklarni był czas na odpoczynek na świeżym powietrzu. Przy okazji uczniowie mogli zobaczyć różne gatunki ptaków m. in. sójki i kosy oraz bawiące się wśród drzew wiewiórki.

Uczniom bardzo podobała się wystawa „Ceramiczny Ogród Botaniczny”, dostosowana do potrzeb osób niewidzących, która była ekspozycją wykonanych z gliny kształtów liści i ptaków.

Kolejną atrakcją była „Kolekcja roślin górskich”, którą uczniowie oglądali u podnóża góry i ze szczytu, na który wspięli się czerwonym szlakiem.

To była ciekawa, udana wyprawa. Polecamy wszystkim! Uśmiech

Beata Olas