Promujemy zdrowie

Tydzień 7-10 listopada to czas promocji zdrowia przez wychowanków i wychowawców szkolnej świetlicy.

Dnia 9 listopada w ramach tygodnia o zdrowiu gościliśmy w świetlicy panią pielęgniarkę.

Nasze spotkanie rozpoczęło się od wyrecytowania przez dzieci rymowanki, której uczyliśmy się w tym tygodniu:

ZDROWE ZĘBY, CZYSTE RĘCE – TY NIE LENISZ SIĘ W ŁAZIENCE.

GDY O SWOJE CIAŁO DBASZ, ZAWSZE DOBRY HUMOR MASZSmile.

Pani pielęgniarce bardzo spodobał się wierszyk. Następnie przeprowadziła pogadankę na temat zdrowego żywienia. Zwróciła uwagę na to, jak ważne jest jedzenie regularnych posiłków, właściwe dobieranie potraw. Przypomniała nam wszystkim, jak istotne jest jedzenie owoców i warzyw.

Po pogadance dzieci zadały Pani pielęgniarce mnóstwo pytań dotyczących jej zawodu, między innymi: Czy lubi Pani swoją pracę? Czy często odwiedzają Panią pacjenci? Czy dużo złamanych nóg było w naszej szkole?

Pani Bożenka odpowiedziała cierpliwie na każde pytanie. Wizyta bardzo podobała się naszym wychowankom. W ramach podziękowania dostała od nas piękne, własnoręcznie wykonane kwiaty.

Serdecznie dziękujemy Jej za poświęcony czas i życzymy sukcesów w pracy i życiu.