Wielkanocny koncert muzyki klasycznej

Tyle w około hałasu, krzyku, głośnej muzyki, tak bardzo brakuje nam ciszy… i dzieciom i dorosłym.

Dlatego też w ostatnich dniach przed Wielkim Tygodniem uczniowie zaprosili nas na wspaniały wielkanocny koncert muzyki klasycznej, który był dla nas i naszych gości prawdziwą  ucztę duchową.

W tle „Arii na strunie G” J.S Bacha pojawił się cierpiący Jezus, w którego rolę wspaniale wcielił się Bartek Matusik. Podczas biczowania, nakładania korony cierniowej usłyszeliśmy „Łabędzia” ze suity Karnawał zwierząt

Następnie Nokturn F.Chopina i ciężka, długa droga na Golgotę, podczas, której nie zabrakło Matki Jezusa, w której rolę doskonale wcieliła się Ola Rusińska. Tutaj usłyszeliśmy przepiękne „ Ave Maryja” Bacha.

Kolejna stacja to Cyrenejczyk, w tej roli wystąpił Piotrek Malinowski, który zaśpiewał utwór Stanisława Sojki  „Na miły Bóg, życie nie po to jest by brać...” Potem usłyszeliśmy piękny utwór „Serenade” F.Schuberta  i zobaczyliśmy Św. Weronikę ocierającą twarz Jezusowi, którą  wspaniale odegrała Magda Laskowska.

Następnie wysłuchaliśmy L.Beethovena „Sonaty księżycowej” podczas której niewiasty zawodziły i użalały się nad Jezusem, a po niej utwór  F.Chopina, ale tym razem walc, który powoli koił ból i cierpienie podczas wbijania gwoździ.

Symboliczny moment pustego grobu i Zmartwychwstania Pana Jezusa zobrazowała nam doskonała szkolna solistka Patrycja Kobus i debiutująca w śpiewie Ola Kowalska. Dziewczynki zaśpiewały utwór Dżemu „ Do kołyski”.

Sam moment radości ze zmartwychwstania barwnie przedstawili uczniowie klasy 1a tańcząc walca F.Chopina.

Koncert był wzruszający i piękny. A to wszystko za sprawą naszych uczniów.