Straż Miejska w naszej szkole

Pod koniec lutego w naszej szkole byli dwaj Panowie ze Straży Miejskiej w Ząbkach. Zostali zaproszeni  w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Na początku rozwiązaliśmy zagadkę powitalną, a następnie strażnik przywitał nas prawdziwą komendą  „ Baczność! Spocznij! Do słuchania przystąp!”

Później p. Ewa wprowadziła nas w tematykę lektury „Pilot i ja” A. Bahdaja, a my oddaliśmy się fantazji i marzeniom razem z głównym bohaterem Walusiem. Po wysłuchaniu  ksiązki odbył się test sprawnego czytania i szybkiej odpowiedzi. Uczestnicy otrzymywali nagrody z rąk komendanta.

Potem Nasi Goście opowiadali o swoim zawodzie, o ciekawych akcjach w czasie służb.

Na koniec zaskoczyło nas pozdrowienie, które usłyszeliśmy przez nadajnik  od pani z posterunku Straży Miejskiej. My także pozdrowiliśmy wszystkich strażników naszego miasta życząc im odwagi i cierpliwości w swojej pracy.

Dostaliśmy oczywiście pamiątkowe dedykacje, a sami wręczyliśmy podziękowanie w postaci ilustracji samolotu, aby nosił naszych strażników z ich marzeniami hen w przestworza, tak jak bohatera czytanej nam książki.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję.

Uczniowie z klasy Ia i ze świetlicy szkolnej