Wycieczka do Muzeum Techniki

Podczas omawiania tematów o wynalazkach Pani postanowiła uatrakcyjnić nam nowe informacje poprzez bezpośredni kontakt  z nimi a mianowicie zaprosiła nas na wycieczkę do Muzeum Techniki i przejażdżkę metrem.

To było wielkie przeżycie nie tylko dla nas ale i dla naszych rodziców, którzy z nami pojechali. Na początku udaliśmy się na stację metra CENTRUM – niektórzy z nas po raz pierwszy.  Zobaczyliśmy jak wygląda podziemna kolej i jak dużo ludzi codziennie podróżuje nią. Najbardziej podobało nam się kasowanie biletów – wkładaliśmy bilet do jednej dziurki, a po chwili wyskakiwał z drugiej i otwierała się bramka umożliwiająca wejście na peron. Trudno nam było sobie wyobrazić, że to wszystko jest pod ziemią. Potem poszliśmy do Muzeum Techniki. Zobaczyliśmy tam bardzo dużo ciekawych wynalazków. Nasz przewodnik – Pan Łukasz – pokazał nam na przykład  szafę grającą  i silnik ciężarówki. Bardzo interesujące były ekspozycje z  górnikami oraz wynalazcami, którzy wymyślili telefony. Wtedy wszystkie telefony były powiązane ze sobą kablami.  Widzieliśmy stare  rowery oraz motocykle, i mogliśmy usiąść w samochodzie, który miał pewnie 100 lat.

Wycieczka była bardzo udana a zdobyta wiedza głęboko zapadła w nas. Zachęcamy inne klasy do przejażdżki metrem, bo było świetnie.

Julia z klasy 1a z mamą