Przygoda z przyrodą

Kolejny projekt SP1 pozytywnie oceniony przez Fundację bankową im. L. Kronenberga

W tym roku po raz drugi Fundacja Kronenberga działająca przy Citi Handlowy wspomogła naszą szkołę.  P. Maja Predi – mama naszego sześcioletniego pierwszaka będąc pracownikiem banku Citi Handlowy postanowiła zgłosić nas do konkursu „Wolontariusz na Bank” organizowanego przez Fundację Kronenberga w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności.

Dzięki ścisłej współpracy z p. Beatą Wierzbicką – wychowawcą klasy Ie i wicedyrektor Małgorzatą Marzec powstał projekt „Przygoda z przyrodą – z pasją odkrywam piękny świat, chociaż dopiero mam sześć lat”. Celem projektu było rozwijanie pasji i zainteresowań  uczniów poprzez utworzenie w sali  kącika przyrody.

Kapituła konkursowa fundacji pozytywnie oceniła nasz projekt i przyznała 3 000 zł na jego realizację. Za tę kwotę zakupiono farbę do malowania ścian, dywan, regały oraz największą atrakcję projektu – akwarium, globusy i mikroskopy. Dzięki życzliwości i wsparciu pana Bogdana Uścińskiego, współwłaściciela firmy Kakadu, udało nam się zakupić cały zestaw akwarystyczny, a roślinki do akwarium i rybki dostaliśmy w prezencie.

8 października w sobotni poranek w sali 204 zjawili się nie tylko wolontariusze z banku, ale również rodzice uczniów klasy Ie pragnący wspomóc tę piękną inicjatywę. Pod czujnym okiem opiekunek sali pani Katarzyny Wądołkowskiej i pani Beaty Wierzbickiej w ruch poszły pędzle, wałki, śrubokręty i inne narzędzia. Po kilku godzinach sala zmieniła się w podwodną krainę.

21 października odbyło się spotkanie podsumowujące projekt. W szkole, mimo późnego piątkowego popołudnia, zjawili się uczniowie klasy Ie wraz z rodzicami i wychowawcą, pani dyrektor Agnieszka Piskorek i wicedyrektor Małgorzata Marzec. Po przekroczeniu progu podwodnej krainy i zabawach wprowadzających do tematu, dzieci spotkały się z panem Adamem Wygralakiem – akwarystą z Kakadu, który opowiadał
o rybkach wpuszczonych do akwarium i udzielał cennych wskazówek dotyczących ich karmienia oraz pielęgnacji. Odpowiedział również
na mnóstwo pytań, jakie zadawały dzieci, ale także żywo zainteresowani tym tematem rodzice.  Na zakończenie dzieci otrzymały balony
i słodycze ufundowane przez firmę Kakadu.

Mamy nadzieję, że dzięki realizacji tego projektu sześcioletnie pierwszaki z ząbkowskiej Jedynki przeżyją prawdziwą przygodę z przyrodą, a jej poznawanie stanie się dla wielu z nich wielką pasją.

Całe to przedsięwzięcie nie zostałoby zrealizowane bez zaangażowania wielu osób, którym z tego miejsca składamy serdeczne podziękowania. Za życzliwość, otwartość na potrzeby szkoły, poświęcenie cennego czasu, wsparcie i bezinteresowną pomoc DZIĘKUJEMY:

- pani Mai Predi – liderowi projektu,

- panu Bogdanowi Uścińskiemu – współwłaścicielowi firmy Kakadu,

- pani Beacie Wierzbickiej – wychowawczyni klasy Ie i współtwórcy projektu,

- rodzicom uczniów klasy Ie, a w szczególności:

Marcinowi Ciemiewskiemu,  Radosławowi Gawińskiemu, Lidii  Góreckiej, Sylwestrowi Olędzkiemu, Marianowi Pancerzowi, Ewie Michałowskiej, Arturowi Predi, Pawłowi Prusińskiemu, Piotrowi Przepiórkiewiczowi, Dagmarze Zacharskiej, Pawłowi Radzikowskiemu, Patrykowi Stolarskiemu, Sylwestrowi Turek.

wicedyrektor

Małgorzata Marzec