WIELOKULTUROWY TYDZIEŃ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ: Piątek - DZIEŃ SKANDYNAWSKI

Ostatnim przystankiem naszych „podróży dookoła świata” była Skandynawia. Dzieci poznawały Danię, Szwecję, Norwegię. Odnaleźliśmy na mapie położenie tych krajów oraz poznaliśmy ich symbole narodowe.

Dzieci wykonały pracę plastyczną- flagi poznanych krajów. Następnie rozmawialiśmy o stolicach skandynawskich: Kopenhagę, Sztokholm, Oslo oglądając przewodniki po tych miastach.

Duże zainteresowanie dzieci wzbudziła opowieść o Wikingach - skandynawskich wojownikach i „piratach”. Rozmawialiśmy o mitach skandynawskich, statkach wikingów - drakkarach, ich stroju, atrybutach i podbojach. Dzieci wspólnie wykonały plakat przedstawiający Wikingów i ich łodzie.

Na zakończenie podsumowaliśmy wiadomości o krajach które poznawaliśmy przez cały tydzień.

wychowawcy  świetlicy