Wycieczka na Pocztę klasy 1D

W środę 10 kwietnia 2024r. klasa I d wraz z wychowawcą i nauczycielem wspomagającym wybrała się do Urzędu Pocztowego w Ząbkach przy ul. Orlej. Uczniowie przed pójściem na pocztę napisali swój pierwszy krótki list do rodziców, by go potem wysłać. W czasie wycieczki dzieci zobaczyły, jak wygląda praca na poczcie, obejrzały również skrzynkę pocztową oraz dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy.

Wizyta na poczcie przybliżyła im znaczenie wyrazów takich jak: list, znaczek pocztowy, paczka, adresat, nadawca. Uczniowie mogli zaobserwować, jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca na poczcie. Zwróciły uwagę na kolorystykę ubrania służbowego i znaki rozpoznawcze Poczty Polskiej. Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Szanowni Rodzice, oczekujcie miłej niespodzianki w najbliższych dniach.

Klasa 1 D