Współpraca to ważna sprawa” - klasa 1b

Od początku roku dużą rolę przykładamy do nauki współpracy w grupie zwłaszcza poprzez to, że:

1. Często rozmawiamy o zasadach współpracy w klasie. Przypominamy sobie klasowe zasady i wspominamy jedno z powiedzeń naszej Pani, że „dlatego ołówki mają gumki do ścierania, bo wolno się pomylić i poprawić błąd”.
  2. Integrujemy się poprzez zmienianie miejsca siedzącego w ławkach w myśl zasady „dzisiaj tutaj, jutro tam, całą klasę, wszystkich, znam”. Robimy to raz w tygodniu. Bardzo szybko polubiliśmy te zamiany. Zawsze najpierw witamy się z „nowym” kolegą/koleżanką, a potem chwilkę rozmawiamy na zaproponowany przez Panią temat.
  3. Razem uczymy się bawiąc - wcielamy się w role nauczyciela i wzajemnie zadajemy sobie zagadki. Wymieniamy się naszą wiedzą.
  4. Tworzymy piękne prace plastyczne lub techniczne pracując w grupie. Potem z dumą podziwiamy nasze wystawy.
  5. W koleżeńskich zespołach budujemy z kubeczków - idzie nam coraz lepiej.
  6. Pożyczamy sobie nawzajem rzeczy, aby nikomu niczego nie brakowało w naszej klasowej rodzinie.

Współpraca to zadanie, które wymaga od nas jeszcze wiele nauki. Trzymajcie kciuki za nas!

klasa 1b