WIELOKULTUROWY TYDZIEŃ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ: Czwartek - DZIEŃ AMERYKAŃSKI - USA, Kanada

W czwartek poznawaliśmy kontynent amerykański. Poznawaliśmy położenie USA i Kanady, znaki narodowe tych krajów.

Dzieci dowiedziały się kto odkrył kontynent, poznali historię rdzennych mieszkańców Ameryki- Indian. Każdy mógł zrobić sobie indiańskie nakrycie głowy.

Rozmawialiśmy o krótkiej - ok.250-letniej historii Stanów Zjednoczonych i wielkim uwielbieniu Amerykanów do swojej flagi, hymnu.

Dzieci poznały ciekawostki dotyczące stolicy USA - Waszyngtonu oraz Nowego Yorku.

W ramach kulinarnego poznawania krajów jedlismy popcorn, robiliśmy hamburgery i kosztowaliśmy najpopularniejszego napoju świata pochodzacego z Atlanty - coca-coli.

wychowawcy świetlicy