WIELOKULTUROWY TYDZIEŃ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ: Środa - DZIEŃ AZJATYCKI - Chiny, Japonia i Indie

W środę nasze świetlicowe podróże przeniosły się na kontynent azjatycki. Rozpoczęliśmy od poznania położenia na mapie oraz znaków narodowych Chin, Japonii i Indii.

Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali pochodzącej z Baśni tysiąca i jednej nocy opowieści o Sindbadzie Żeglarzu.

Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda strój hinduski: damski i męski. Najodważniejsi przebrali się w stroje wprost z bajki o Alladynie i przy dźwiękach piosenek z hinduskich filmów Bollywood przespacerowali niczym modele i modelki.

Dzieci poznały również tradycyjny ubiór japoński - kimono, poznały jego historię oraz wykonały prace plastyczne.

Wszystkich zainteresowała historia uprawy ryżu w Azji, sposobu jedzenia go pałeczkami. W ramach poznawania kuchni azjatyckiej wszyscy mieli okazję spróbować różnych odmian ryżu: białego, brązowego, długoziarnistego i jaśminowego oraz skosztować indyjskiego napoju orzeźwiającego - lassi z cytryną.

wychowawcy świetlicy