WIELOKULTUROWY TYDZIEŃ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ: Wtorek - DZIEŃ ŚRÓDZIEMNOMORSKI - Włochy, Hiszpania, Turcja oraz wizyta Gości.

W kolejnym dniu naszych świetlicowych „podróży” po krajach basenu Morza Śródziemnego zawitaliśmy do Włoch, Hiszpanii i Turcji.

Dzieci poznały położenie tych krajów na mapie świata, poznały ich flagi i stolice, jak również nauczyły się podstawowych zwrotów grzecznościowych w tych językach.

Wszystkich zaciekawiła historia makaronu czyli włoskiej pasty. Wszyscy mieli okazję spróbować makaronów penne i spaghetii a la Bolognese i Napoli.

Przeglądając mapy, zdjęcia, przewodniki po włoskich miastach dzieci poznawały zabytki Rzymu, Florencji, Wenecji i Watykanu. Również postać Leonarda da Vinci jego dzieł i wynalazków zaciekawiła wszystkich zebranych.

Dzieci wysłuchały włoskich piosenek tradycyjnych jak i przebojów z piosenką Volare D. Mogdugno na czele.

W szczególności chłopcy byli zainteresowani i aktywni podczas naszej rozmowy o sporcie w Hiszpanii i piłkarzach Realu Madryt, Barcelony. Opowiadali o swoich ulubieńcach, prezentowali swoje kolekcje.

Dzieci wykonały również wachlarze które stały się rekwizytem podczas tańców z elementami hiszpańskiego tańca - flamenco.

We wtorek również do świetlicy zawitali szczególni goście: Państwo Tabak- Rodzice Krystiana i Adamaz kl. Ie. Tata chłopców jest z pochodzenia Turkiem i bardzo ciekawie opowiadał dzieciom o swoim kraju: przedstawił różnice między Polska a Turcją - klimatyczne i kulturowe, wspominał trudności w nauce języka polskiego oraz odpowiedział na pytania przygotowanego przez dzieci Quizu.

Wizyta zakończyła się degustacją przyniesionego przez Gości tureckiego przysmaku - Baklavy - ciasta z migdałami, pistacjami i miodem.

wychowawcy świetlicy