Walentynki w świetlicy szkolnej

14 lutego w całej szkole świętowaliśmy Walentynki - dzień pielęgnowania miłości i przyjaźni. W świetlicy szkolnej również nie zabrakło walentynkowych akcentów. Dzieci uczestniczyły w zajęciach podczas których zapoznały się z historią powstania Walentynek i ciekawostek z nimi związanych. Ciekawym elementem zajęć było wspólne tworzenie plakatu „Serce człowieka”.

Uczniowie doskonalili technikę czytania i porządkowania informacji dotyczących serca człowieka. Dowiedzieli się za co odpowiedzialne jest serce w organizmie człowieka i jak jest zbudowane, jaki może mieć rozmiar, jak dbać o nie by było zdrowe, oraz kto posiada największe i najmniejsze serce na świecie. Uczniowie dowiedzieli się, że serce to najważniejszy z organów w ciele człowieka, który odpowiada nie tylko za nasze życie i zdrowie, ale jest też bardzo ważne w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji społecznych. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały kolorowe walentynki, które mogły wręczyć wybranym przez siebie osobom.

Monika Radzio

Wychowawca świetlicy szkolnej