Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Święto zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. Od 1902 roku pluszowe misie szybko podbiły serca dzieci na całych świecie, stając się jedną z najpopularniejszych zabawek.

W przeddzień tego dnia w naszej szkole świętowaliśmy urodziny pluszowych misiów. Zabraliśmy z domów naszych milusińskich przyjaciół. Odśpiewaliśmy solenizantowi „Sto lat…” a właściwie „Dwieście lat…”, bo nasz pluszowy miś kończy właśnie 119 lat!

Istnieje legenda, która głosi, że pluszowy miś narodził się w Stanach Zjednoczonych. Swój wkład w powstanie pluszowego misia ma prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt. W 1902 roku uczestniczył on w polowaniu, podczas którego jeden z jego towarzyszy postrzelił małego niedźwiadka. Prezydent USA nie zgodził się wówczas na odstrzelenie rannego zwierzęcia. Jedna z gazet opublikowała rysunek, który upamiętnił to wydarzenie, a wizerunek misia opublikowany w gazecie stał się inspiracją dla sklepikarza, który zaczął produkować podobne pluszowe misie.

Podczas uroczystości wysłuchaliśmy również fragmentów książki „Kubuś Puchatek”, uczestniczyliśmy w różnych zabawach (konkurs wiedzy o misiach, konkurs na wyjadanie miodku z talerzyka, slalom z misiem na głowie). Na koniec, odbyła się parada z pluszowymi misiami przy piosenkach o misiach.

Życzymy Ci, Misiu, dużo zdrówka, żyj nam dwieście lat, do końca świata, a nawet dłużej .