„My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy,

że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.

Wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą,

obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą!

Przyrzekamy!”

Takie przyrzeczenie złożyli uczniowie klas pierwszych 20 listopada podczas uroczystości Pasowania na czytelnika szkolnej biblioteki. W tym dniu nastąpiło oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników. Głównym celem spotkania było zachęcenie ich do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Podczas spotkania dzieci zapoznały się  z zasadami wypożyczania, regulaminem biblioteki oraz dowiedziały się, jak należy dbać o książki i  jak z nich korzystać. Odgadywały także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzał w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych przygód bohaterów książkowych.

BM&BM