Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Ocalmy od zapomnienia” powoli wpisuje się w tradycję i historię naszej szkoły. W tym roku szkolnym odbyła się już V edycja Konkursu. Mieliśmy przyjemność gościć solistów oraz ich opiekunów z sześciu szkół ząbkowskich. Łącznie wystąpiło 24 uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Młodzi artyści zachwycali swoimi występami, strojami, rekwizytami. Zaprezentowali niezwykle bogaty i różnorodny repertuar. Śpiewali zarówno pieśni dawne, znane i popularne, jak i nowe utwory w ciekawych, współczesnych aranżacjach.

Komisja  Konkursowa w składzie:

- przewodniczący – pan Adam Wiśniewski  - muzyk, organista parafii Św. Trójcy w Ząbkach

- pani Beata Kurda – wokalistka i aktorka, instruktor wokalno-teatralny,

- pan Bartosz Gardziński – muzyk, absolwent Szkół Muzycznych I i II stopnia oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina

przyznała następujące miejsca:

w kategorii klas I-III

I miejsce -   Michalina Rząp

II miejsce -   Aleksandra Falba

III miejsce -   Elizabeth Botiuk

wyróżnienie – Edyta Piechocka

w kategorii klas IV – V

I miejsce -  Vergine Vanetsyan

II miejsce -   Maria Szewcow

III miejsce – Antoni Zawadzki

wyróżnienie – Zofia Piszczatowska

w kategorii klas VI – VIII

I miejsce -  Hanna Borkowska

II miejsce -   Iga Rusak

III miejsce -  Kamila Modzelewska

wyróżnienie -  Wiktoria Goźlińska

Pięknie dziękujemy Komisji Konkursowej za niełatwą pracę nad przyznaniem miejsc oraz wszystkim tym, którzy mieli swój udział w naszym  wydarzeniu. Serdeczne podziękowania kierujemy do  pani Patrycji Żołnierzak – sekretarz Miasta Ząbki za przybycie i towarzyszenie nam podczas tego spotkania. Wyrazy uznania kierujemy też do nauczycieli – opiekunów artystycznych, którzy włożyli ogrom pracy w przygotowanie swoich uczniów.

Przede wszystkim zaś gratulujemy uczestnikom Konkursu, dziękujemy im za trud, chęci oraz piękną postawę patriotyczną. Pamiętajcie, że Wasze występy to nie tyko popisy artystyczne. Swoją obecnością, pięknym śpiewem i zaangażowaniem sprawiliście, że polskie pieśni patriotyczne nadal będą brzmieć w naszych sercach i pamięci.

Organizatorzy:

Małgorzata Jończyk, Ewa Stolarska, Małgorzata Kujawska