Projekt "Otwarci na kulturę"

Dzięki temu, że nasza szkoła uczestniczy w projekcie "Otwarci na kulturę", dziś grupa uczniów z klasy 5b miała ogromną przyjemność obejrzeć próbę baletu "Bajadera" w Teatrze Wielkim.  To piękna hinduska baśń o miłości, której siła przekracza granice śmierci. Tytułowa tancerka świątynna Nikija pokochała z wzajemnością szlachetnego wojownika Solora. Jednak wszechwładny Radża upatrzył sobie dzielnego młodzieńca na zięcia... Jak zakończyła się ta historia? Czy taniec, muzyka, scenografia mogą wprowadzić widza w niezwykły, egzotyczny świat?

Niewątpliwą atrakcją była możliwość przekonania się, jak wiele osób jest zaangażowanych w każde przedstawienie, jak wygląda zmiana scenografii, jakimi możliwościami technicznymi dysponuje ta renomowana instytucja kultury, ile wysiłku wymaga taniec baletmistrzów, a na spotkaniu z dyrygentem i pracownikami teatru można było zadawać mnóstwo pytań.

Korzystając z zimowej już aury, uczniowie spacerowali ulicami Starego Miasta, szukając polonistycznych ciekawostek.