Wycieczka klasy 1a i 3a do Wilanowa

W czwartek 12 października uczniowie klasy 1a i 3a wyjechali na wycieczkę, aby zobaczyć jeden z najpiękniejszych pałaców w Polsce – Pałac w Wilanowie i jego ogrody. Na początku udaliśmy się do cudownych ogrodów otaczających pałac. Zobaczyliśmy ogród barokowy, ogród różany, dziedziniec i przedpole pałacu. Potem zwiedziliśmy królewskie komnaty króla Jana III. Podziwialiśmy oryginalną architekturę budynku i unikalne wnętrza. Zobaczyliśmy bogato zdobione pomieszczenia, m.in. Białą Salę, apartamenty Króla Jana III Sobieskiego i Gabinet Holenderski. W dawnej rezydencji władcy natrafiliśmy na jego liczne portrety i przedmioty z nim związane oraz malowidła sławiące jego mężne czyny. Chociaż król Jan III nie podjął nas w swojej rezydencji osobiście, to dobrze go poznaliśmy podczas zwiedzania komnat, w których on przebywał ponad 300 lat temu.

K. Pilichowska