Świetlicowa akcja „Złap bakcyla”

Już po raz trzeci w świetlicy szkolnej zorganizowana została akcja pt. „Złap bakcyla”.
Tym razem nasz Gość „zarażał” nas pasją do grania na instrumencie muzycznym – akordeonie.

Pani Małgorzata Kujawska - nauczyciel muzyki w naszej szkole oraz osoba prowadząca chór szkolny - przybliżyła dzieciom, ten  coraz bardziej zapomniany instrument muzyczny.
Na początku wizyty uczniowie przygotowali „mini quiz” specjalnie dla naszego Gościa, składający się z szeregu pytań dotyczących zawodu, marzeń z dzieciństwa, planów na przyszłość, bądź nazwy naszej świetlicy itp.
Po tym Pani Małgosia dokładnie opowiedziała jak nazywają się poszczególne elementy akordeonu, ile waży; zademonstrowała również dzieciom dźwięki jakie wydaje instrument oraz przybliżyła zebranym ogólne funkcje muzyki. Dzieci słuchały tych informacji w dużym skupieniu.
Na zakończenie Pani Małgosia zagrała przepiękne utwory na akordeonie, które naszych uczniów porwały do tańca.
Jesteśmy przekonani, że wizyta Pani Małgorzaty Kujawskiej rozbudzi u dzieci pasję gry na tym właśnie instrumencie.
Dziękujemy za piękny koncert i miłą wizytę.

Agnieszka Krupsińska - Pietrzak