Jak być dobrym sąsiadem?

Punktem wyjścia do pracy był utwór „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry. Uczniowie kl.3a analizowali sposób, w jaki rozwija się między bohaterami spór. Następnie zastanawiali się nad strategiami zachowania postaci, które mogą łagodzić lub zaostrzać konflikt. Wreszcie interpretując motto „ Jak ty komu, tak on tobie” wykonali plakaty charakteryzujące bohaterów, ich zachowanie oraz list- prośbę o zmianę zachowania w stosunku do sąsiada.
   Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, ze chcą mieć dobrych sąsiadów i być dobrymi  sąsiadami dla innych.
                                                                                                                                                                                                                                          klasa 3a