Lekcja miłości do zwierząt z Tomem Justyniarskim

We wtorek 8 listopada uczniowie klas I-III wzięli udział w niezwykle ciekawym spotkaniu. Naszym gościem był Tom Justyniarski -  pisarz i obrońca zwierząt, autor książek pt. ,,Psie troski", ,,Mój przyjaciel bocian" czy ,,Kocie troski".

Najważniejszym przesłaniem tych niecodziennych zajęć było przypomnienie, że zwierzęta nie są rzeczami, odczuwają to samo, co ludzie – kochają, cierpią, cieszą się. W czasie spotkania autor uwrażliwiał uczniów na to, jak dbać o zwierzęta. Przypomniał także, że zwierzęta są członkami naszych rodzin.

Podczas spotkanie nasz gość wręczył uczniom nagrody główne w konkursie plastycznym „Pies najlepszym przyjacielem człowieka”.

Dużym zainteresowaniem cieszył się drugi gość, z którym pan Justyniarski przybył na spotkanie, a mianowicie pies Lusia.

Spotkanie było bardzo ciekawe, dzieci spontanicznie reagowały, były wyraźnie zaciekawione pisarzem. Wielu uczniów zakupiło książki, a kolejka cierpliwie czekała na autografy.

Dziękujmy Pani Izie Wołowicz-Horodelskiej za zorganizowanie tego spotkania.