„Świetlicowy GOŚĆ MIESIĄCA”

W minionym tygodniu do świetlicy szkolnej zawitali nietypowi goście- pracownicy Straży Miejskiej w Ząbkach.

Pani Agnieszka i Pan Przemysław opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, o tym czym się zajmują na co dzień jak również o najciekawszych zgłoszonych interwencjach w naszym mieście.

Zaprezentowali atrybuty swojej pracy czyli: mundur, kajdanki, paralizator, plecak medyczny. Nawiązany został także kontakt radiowy poprzez krótkofalówkę z dyżurnym straży miejskiej , który serdecznie pozdrowił zebrane w świetlicy dzieci.

Na zakończenie dzieci przygotowały krótki quiz dotyczący ich zawodu i wiedzy z dzieciństwa. Strażnicy miejscy musieli odpowiedzieć np. na pytania:

- w mojej pracy najbardziej podoba mi się…

- jak wygląda praca strażnika miejskiego?

- jak nazywa się świetlica w Szkole Podstawowej nr1?

-oraz odpowiedzieć na zagadki związane z postaciami bajkowymi.

W ramach podziękowań za wizytę Straży Miejskiej wychowankowie świetlicy wręczyli dyplom oraz ręcznie robione aniołki. Dzieci otrzymały „wesołe odblaski” na tornistry.

Dziękujemy za wizytę!

Agnieszka Krupsińska- Pietrzak

Tak relacjonują wizytę GOŚCIA MIESIĄCA dzieci:

Opis wrażeń ze spotkania