Nowa akcja świetlicy szkolnej „Złap bakcyla” oraz „Warsztaty florystyczne”

Kolejny tydzień w świetlicy minął pod hasłem: „Moje małe pasje”.

Dzieci mogły w tym tygodniu dzielić się swoimi zainteresowaniami i prezentować swoje kolekcje/zbiory.

Wychowawcy świetlicy również, by przybliżyć swoją sylwetkę,  prezentowały to czym się zajmują w wolnym czasie i co kolekcjonują. Dzieci były tak zafascynowane poznawaniem różnych pasji, że postanowiono zaprosić wyjątkowego gościa – Panią Maję Majewską-Sadowską.

Pani Maja z zawodu charakteryzator, florystka, dekoratorka wnętrz, zaraziła dzieci swoją pasją. Prezentowała najpierw swoje „małe dzieła” m.in. tort kwiatowy, różowy mega bucik czy niebanalne kompozycje z kwiatów. Wszystkie wywarły na dzieciach ogromne wrażenie.

Co więcej Pani Maja pokazała jak można stworzyć kompozycje w leśnej hubie a potem potraktować jak niebanalny prezent dla ukochanych rodziców, bliskich.

Warsztaty bardzo się podobały. Każde dziecko na koniec wykonało własne arcydzieła „Ikebanę w jabłku” którą mogły zabrać ze sobą.

Tak niecodzienna pasja Pani Mai zaraziła i rozbudziła zainteresowania naszych podopiecznych oraz zapoczątkowała nową akcję świetlicy szkolnej „Złap bakcyla”.

Dzięki tym warsztatom dzieci dowiedziały się, że zwykłe codzienne rzeczy można „zaczarować” w coś niezwykłego.

Dziękujemy Pani Mai za podzielenie się swoją pasją do piękna.

Agnieszka Krupsińska - Pietrzak

A tak wizytę w świetlicy szkolnej  skomentował nasz Gość: