„Nietypowa wizyta w świetlicy”

W ubiegły wtorek świetlica szkolna gościła niecodziennego gościa -  „Maskotkę Borsuka  - Policjanta”. Wołomińscy policjanci wraz z maskotką Komendy Stołecznej – borsukiem promowali w naszej szkole  bezpieczeństwo wśród uczniów .

Borsuk od razu wzbudził ogromne  zainteresowanie i sympatię wśród dzieci, każdy chciał go dotknąć, porozmawiać.

Akcja wołomińskiej policji „Z borsukiem bezpieczniej”  nauczyła dzieci m.in. tego: jak należy przychodzić przez przejście dla pieszych, jak bezpiecznie dotrzeć samemu do domu, na co szczególnie zwracać uwagę będąc na ulicy/chodniku. Pani Policjant- przestrzegała dzieci przed rozmowami z osobami obcymi. Uczyła jak należy zachować się w takiej sytuacji. Dzieci uzyskały odpowiedz na wiele nietuzinkowych pytania m.in.kim jest policjant, kto to jest przestępca a nawet takie czy borsuk ma ogon.

Prelekcja dotycząca zasad bezpieczeństwa uczniów na drogach bardzo się dzieciom podobała i chętnie odpowiadały na pytania prowadzących. A nagrodą, za udzielenie poprawnej odpowiedzi, był uścisk dłoni samego Policjanta Borsuka.

W imieniu podopiecznych świetlicy szkolnej oraz wychowawców dziękujemy Pani Policjant -Wiolettcie  Zychnowskiej za przygotowanie ciekawych zajęć profilaktycznych.

Mamy nadzieję, że Borsuk odwiedzi nas raz jeszcze -  może w następnym roku szkolnym.

Agnieszka Krupsińska – Pietrzak