Jesienna Integracja

W środę 2 listopada klasy 6d, 5d i 5c uczestniczyły w wycieczce jednodniowej do Skansenu Rzeki Pilicy oraz Fabryki Bombek.

Na szkolnym parkingu zebraliśmy się o godzinie 7:00, wszyscy w wyśmienitych humorach. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia skansenu. Mieliśmy okazję zobaczyć tam, młyn wodny, w którym były ciekawe wystawy, takie jak: dzieje wiejskiej wagi, czy pamiątki po dawnej Brzustówce, jak również znajdujący się na powietrzu dział wojskowy,  z   pojazdami wyłowionymi z Pilicy, a używanymi podczas II wojny światowej.

Aby nabrać sił przed malowaniem bombek odwiedziły pobliski McDonald’s. Każdy miał okazje zamówić cos dla siebie i zjeść w towarzystwie kolegów i koleżanek. Najedzeni i w dobrym humorze udaliśmy się do Fabryki Bombek. Na miejscu mieliśmy możliwość poznać proces wytwarzania bombek oraz wykonać swoją własną, oryginalną bombkę. Do szkoły wróciliśmy o godzinie 19:15 i tym samym zakończyliśmy wycieczkę.

Grażyna Andrzejewska

uczennica kl. VId