Jak wygląda praca w wojsku?

14 listopada do świetlicy zawitał wyjątkowy gość - pan ppłk. Dariusz. Przybył do nas w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

Nasi wychowankowie powitali gościa ogromnymi oklaskami oraz piosenką o 11 Listopada.

Następnie pan Dariusz przeczytał fragment opowiadania o przygodach żołnierzyka i opowiedział o swoim zawodzie. Po pogadance dzieci zadawały mnóstwo pytań panu podpułkownikowi, jak np. Czy lubi pan dzieci? Jak długo jest pan w wojsku? Czy strzelał pan z broni? Jak wygląda dzień w wojsku? Czy jeździ pan na wyprawy na poligony? Ile ma pan lat? Pytaniom nie było końca. Nasz Gość pokazał dzieciom, jak wygląda musztra, swoje odznaczenia.

Największą atrakcją była możliwość przymierzania czapki wojskowej. W podziękowaniu za spotkanie dzieci wręczyły podpułkownikowi własnoręcznie zrobione kwiatki i mały upominek.