Odwiedziny Straży Miejskiej

W dniu  26.10.2011r. odwiedziła naszą szkołę Straż Miejska z Ząbek.

Na spotkanie ze Strażnikami przyszli uczniowie klas I i II. Strażnicy ubrani byli w mundury i przynieśli ze sobą m.in. Pałkę służbową, kajdanki, „lizak” do zatrzymywania pojazdów, gaz paraliżujący, radiostację, notatnik służbowy oraz wezwania dla źle parkujących kierowców.

Uczniowie mieli możliwość przymierzenia czapek , kamizelek odblaskowych, a  także z bliska przyjrzeć się przyniesionym przez Strażników przedmiotom, które są niezbędne przy wykonywaniu ich pracy.

Celem spotkania było przybliżenie uczniom pracy, jaką wykonuje Straż Miejska.

Zainteresowanie wśród uczniów było ogromne. Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu, słuchały, jak Strażnicy Miejscy opowiadali im o swojej pracy oraz odpowiadały na zadawane przez nich ciekawe pytania.

Największą atrakcją dla dzieci były cukierki rozdawane przez Strażników. Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli pracownikom Straży Miejskiej dyplom z podziękowaniami oraz mały upominek.

To ciekawe spotkanie zostało uwiecznione na wspólnym zdjęciu.

Kinga Góral kl. II d