Świetliczaki uczciły „Dzień Ziemi”

Z okazji Światowego Dnia Ziemi dzieci ze świetlicy „Z innej bajki” przez cały tydzień debatowały o problemach naszej planety- o tym, jak ludzie jej zagrażają. W ramach zajęć wykonywały prace plastyczne dotyczące ochrony przyrody i główkowały w jaki sposób możemy o nią zadbać. Powstał kodeks dobrego mieszkańca Ziemi.

Przez cały kwiecień wspólnie pracowaliśmy nad tematem ochrony naszej planety. W efekcie powstało pro-ekologiczne przedstawienie pt.: „Wiosna w lesie”, które wystawiliśmy 22 kwietnia- czyli w święto Ziemi.

Widzowie (uczniowie klas 2f, 3C, 2d wraz z Wychowawcami oraz Dyrekcja) obejrzeli ciekawą opowieść z przesłaniem, dotyczącą tego jak powinniśmy dbać o przyrodę na naszej planecie. Wychowankowie wykonali kilka piosenek, do których śpiewania wraz z aktorami przyłączyli się nasi widzowie. Mogliśmy także obejrzeć ciekawy występ taneczny jednej z naszych aktorek- Zosi Jakubowskiej. Występ zakończyło zaśpiewanie przez wszystkich obecnych w świetlicy piosenki ”Pięknie żyć” R. Rynkowskiego.

Wszystkim naszym aktorom za poświęcenie i zaangażowanie serdecznie dziękujemy!

Wychowawcy Świetlicy „Z innej bajki”

A. Baranek, A. Kołakowska