Lekcja z edukacji społecznej w Urzędzie Naszego Miasta

W środę, 30 września, uczniowie klasy 2H ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Ząbkach, udali się na niecodzienną lekcję z edukacji społecznej, do Urzędu Naszego Miasta. Pani Patrycja Żołnierzak, sekretarz urzędu, serdecznie nas powitała, po czym zaprowadziła naszą klasę do gabinetu pana Burmistrza.

Pan Robert Perkowski rozpoczął lekcje wychowania obywatelskiego od konkursu dotyczącego flag znajdujących się w jego miejscu pracy. Z łatwością rozpoznaliśmy flagę Polski i Unii Europejskiej oraz nauczyliśmy się jak wygląda flaga województwa Mazowieckiego. Później z wielkim przejęciem oglądaliśmy symboliczny klucz do bram naszego miasta. Był też czas na zadawanie pytań, których w tak wyjątkowym miejscu, cisnęło się na usta całe mnóstwo. Na koniec naszego spotkania, dzieci wręczyły panu Burmistrzowi pamiątkowy obraz, a pan Perkowski obdarował nas niezwykłymi kredkami z herbem naszego miasta.

Następnie udaliśmy się do Referatu Ochrony Środowiska gdzie dowiedzieliśmy się jak należy dbać o nasze miasto i środowisko, a w sposób szczególny dlaczego należy segregować śmieci i jak to dobrze robić.

Najwięcej emocji wzbudził w nas jednak „pokój na wieży”, do którego szliśmy jak prawdziwi poszukiwacze skarbów, którymi okazały się przeróżne urzędowe pieczątki. Stemplowanie kartek, dokumentów i pism, a czasem nawet własnych dłoni wywołało w nas wiele radości i uśmiechu. Panie pracujące w „wieży” były względem nas bardzo wyrozumiałe i cierpliwe, za co jesteśmy im niezwykle wdzięczni.

Równie ekscytująca okazała się wizyta w budynku Straży Miejskiej. Panowie strażnicy opowiedzieli nam o swojej pracy i o tym jak troszczą się o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Ząbek. Tak wyjątkowym gościom pozwolili także obejrzeć służbowy samochód, a nawet umożliwili sprawdzenie na własne uszy jak głośny sygnał wydaje syrena alarmowa.

To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja w terenie, która na długo zapadnie w nasze serca i pamięć. Pragniemy serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi, Pani Sekretarz oraz wszystkim Urzędnikom Naszego Miasta za ciepłe przyjęcie i niezapomnianie wrażania. Dziękujemy!!!

Klasa 2 H oraz  p .Katarzyna Dzięcioł