Dzień Języka Angielskiego

13 listopada klasy 4-8 obchodziły w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Celem wydarzenia była przede wszystkim popularyzacja nauki tego języka oraz pokazanie, jak ważną rolę pełni on w naszym życiu. Z tej okazji każda lekcja w tym dniu zaczynała się od krótkiej łamigłówki lub zadania w języku angielskim. Uczniowie mogli przypomnieć sobie nazwy zwierząt, roślin, kontynentów i krajów jak również utrwalić nazwy liczb złożonych, a także próbowali odgadnąć znaczenie angielskich przysłów. Zapoznali się z ciekawostkami historycznymi oraz kulturowymi Wielkiej Brytanii. W trakcie przerw wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w zabawie językowej - za każde poprawnie przeliterowane słowo w języku angielskim można było otrzymać słodki upominek.

Dzięki pomocy i zaangażowaniu uczniów klas siódmych zabawa była bardzo udana i mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja tego wydarzenia.

Lidia Dzięgielowska

Katarzyna Rząp