Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej bibliotece

W piątek 24 listopada bibliotekę odwiedzili niesamowici goście – małe i duże pluszowe misie ze swoimi przyjaciółmi – dziećmi ze świetlicy szkolnej. Podczas spotkania uczniowie poznali historię powstania pluszowego misia, która sięga roku 1902. Rozpoznawali prezentowane na slajdach najbardziej znane i kochane misie z książek i filmów  oraz słuchali ciekawostek na ich temat. Wspólnie zaśpiewali znaną wszystkim piosenkę z filmu o Misiu Uszatku. Układali misiowe puzzle oraz obejrzeli wystawę książek, których bohaterami są wymyślone lub prawdziwe misie i niedźwiedzie.

Na zakończenie spotkania na dzieci czekały niespodzianki. Pierwszą była tajemnicza walizka, po otwarciu której ukazały się misie zabytkowe mające prawie 60 lat i niedźwiadki współczesne - interaktywne.

Z okazji tego święta nie mogło zabraknąć słodkości, bo przecież misie i dzieci lubią to najbardziej.

B.Malec