ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - mnożymy radość i usmiechy!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się w naszej szkole każdego roku. Jej głównym celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki oraz przypomnienie i utrwalenie tabliczki mnożenia. W tym roku ŚDTM obchodzony był 16 XI 2023 r.

Przygotowania do ŚDTM rozpoczęły się już od 13 XI i trwały cały tydzień. W tym czasie w naszej szkole królowała tabliczka mnożenia i dzielenia i było to widoczne zarówno w salach lekcyjnych, jak i na szkolnych korytarzach. Na początek wyznaczono asystentów spośród uczniów klas V i VI, których zadaniem było rozwieszanie tabliczki mnożenia oraz plakatów promujących akcję, a także przygotowanie stanowiska do odpytywania. Ponadto główny korytarz szkolny został udekorowany wesołymi i kolorowymi plakatami przygotowanymi przez uczniów. Dzieci wykazały duże zainteresowanie taką formą nauki i od samego początku z zapałem wciągnęły się w przygotowania ŚDTM. Wśród asystentów wybrano tzw. „patrole sprawdzające”, których zadaniem było przepytywanie uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Każda prawidłowa odpowiedź była nagrodzona cukierkiem, naklejką lub wklejką z logo ŚDTM.  Na lekcjach matematyki uczniowie sprawdzali swoje umiejętności grając w Kahoota, czy rozwiązując ciekawe karty pracy. Ta forma akcji cieszyła się dużym zainteresowaniem i sprawiła wiele radości.

A.M.