Zdrowo jem, więcej wiem!

Klasa 1a włączyła się do udziału w 14 edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” nad którym patronat honorowy objęła Pierwsza Dama Agata Kornahauser-Duda.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw  prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważne jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

1a foto1

1a foto2

Dzieci podczas zajęć w sposób praktyczny zgłębiają wiedzę o zdrowym odżywianiu i widać, że doskonale sobie radzą w zajęciach kulinarnych.

Nauczycielki: Ewa Stolarska i Joanna Korczak