Dzień Owoców i Warzyw w klasie 1b

W czwartek, 26 października, w naszej klasie odbył się Dzień Warzyw i Owoców. Był to idealny moment na to, aby przypomnieć o roli warzyw i owoców w naszej diecie. Lekcje rozpoczęliśmy od przypomnienia jakie wartości odżywcze mają owoce i warzywa. Następnie dowiedzieliśmy się o tym, w jaki sposób możemy je przechowywać. Poznaliśmy różne sposoby podawania tych pyszności. Następnie rozwiązywaliśmy zagadki, starliśmy się rozpoznać warzywa i owoce po dotyku i zapachu. To był niezwykle miło spędzony czas. Na koniec lekcji dostaliśmy owoce w ramach „Programu dla szkół”. Pamiętajmy, aby owoców i warzyw w naszej diecie nigdy nie zabrakło! Dziękujemy Rodzicom za zakupienie owoców i warzyw. Niektóre warzywa np. dynie wykorzystujemy codziennie jako liczmany.