WYCIECZKA KLASY 1B DO STRAŻY POŻARNEJ

6 października dzieci z klasy 1b wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w naszym mieście.  Dzięki życzliwości Panów Strażaków uczniowie mogli z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Z wycieczki wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Składamy serdeczne podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkach za umożliwienie dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.