Klasa 2a świętuje Tydzień Bibliotek

Jak co roku od 20 lat w dniach 8-15 maja obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym roku zorganizowany pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza - Biblioteka”.

Z tej okazji 9 maja klasa 2a wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na warsztaty edukacyjne pt. „Ciekawe zawody – Szewczyk Dratewka”. Podczas spotkania pani bibliotekarka opowiadała o dawniejszych, często ginących już zawodach, pokazywała ilustracje i zadawała pytania. Dzieci odgadywały przygotowane zagadki. Uczestniczyły w zabawie muzyczno-ruchowej, w której trzeba było wykazać się nie lada refleksem i sprawnością. Największą radość przyniósł im wybór pytań za pomocą kręcenia tzw. „kołem fortuny”. Na koniec nie obeszło się bez zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w bibliotecznej foto-budce.

Na ręce Pani dyrektor biblioteki miejskiej uczniowie złożyli podziękowania wszystkim Paniom bibliotekarkom za przygotowanie bardzo ciekawego spotkania czytelniczego, wręczyli laurkę i  bukiecik wiosennych kwiatów oraz złożyli życzenia z okazji trwającego właśnie Tygodnia Bibliotek i Dnia Bibliotekarza, który był obchodzony w poniedziałek - 8 maja. Dzieci obiecały, że na pewno odwiedzą jeszcze nie raz ząbkowską bibliotekę publiczną i to nie tylko z okazji święta.