Spotkanie z wyjątkowym gościem

Od wielu lat na całym świecie obchodzony jest Dzień Osób z Zespołu Downa. Data ta zbiega się z pierwszym dniem wiosny. W naszej szkole chcieliśmy w szczególny sposób zaprezentować uczniom, z czym borykają się ludzie z trisomią-21. Zależało nam na tym, aby podkreślić, że ludzie z Zespołem Dawna mają takie same prawo do szczęśliwego, godnego życia; oczekują szacunku i akceptacji społecznej. Zaprosiliśmy Panią Kasię, która podzieliła się swoim występem tanecznym oraz zaprezentowała zdolności literackie, udowadniając, iż po mimo ograniczeń oraz napotykanych barier można realizować swoje pasje, zainteresowania.
Uczniowie z klas IV i V przygotowali dla naszego gościa powitanie w formie piosenek i recytacji wierszy, które wprowadziły nas w wiosenny nastrój. W naszej szkole zrobiło się radośnie i kolorowo.

Pamiętajmy, że ktoś trochę „inny od nas” jest tak samo wartościowy i piękny, a z pewnością może być naszym przyjacielem!

Dziękujemy Pani Kasi oraz jej mamie za poświęcony nam czas.

Zespół nauczycieli wspomagających