ŚWIĘTO LICZBY π

14 marca 2023r. nasza szkoła świętowała Międzynarodowy Dzień Liczby Pi i Dzień Matematyki. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w obchody, przygotowali ciekawe plakaty i wzięli udział w konkursie na  zapamiętanie jak najwięcej cyfr z rozwinięcia liczby Pi. Zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Tego dnia odbyły się interesujące lekcje matematyki. Klasy IV-VIII oglądały prezentacje o liczbie Pi, rozwiązywały krzyżówki matematyczne, rysowały liczbę Pi. Powstały piękne projekty "Miasto Pi na niebie". Uczniowie kolorowali liczbę kwadratów, które odpowiadają kolejnym cyfrom liczby Pi. Rozwiązywali zadania i kodowali wyniki na rysunku, który przedstawiał liczbę Pi i jej wartość.

Była to dobra okazja do głębszego poznania Królowej Nauk – Matematyki.

Wyniki konkursów:

I miejsce Mateusz Bryś 8a