Nasza szkoła otrzymała podziękowania za udział w akcji BohaterON

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca

na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

DLACZEGO BOHATERON?

Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

Nasza szkoła otrzymała podziękowania za udział w akcji BohaterON.

Uczestniczymy w niej już kolejny rok. W roku szkolnym 2022-2023

akcja prowadzona była w miesiącach październik-listopad.

Na lekcjach historii i „kółku historycznym” mówiliśmy o Powstańcach Warszawskich, uczniowie przygotowali gazetkę szkolną o tematyce powstania oraz wpisy na portalu www.dumnizpowstańców.pl.

Dziękujemy za włączanie z nami Historii !!!

Szkolny koordynator programu