Dzień Babci i Dziadka w 1a

„Mamy Babcie i Dziadków, a Oni mają nas…”

23 stycznia dla uczniów  klasy 1a był niezwykłym dniem. Dzieci wyrażając swoją miłość  w piosenkach i wierszach, pochwaliły swoich Dziadków i Babcie za ich wyjątkowe zalety i umiejętności. Podkreśliły szczególnie to, że Babcia i Dziadek nie pytają o drobiazgi, zawsze mają czas oraz wiele niespodzianek i cierpliwości dla swych wnucząt. Zaprosiły też do wspólnego tańca i zabawy w odszukiwanie portretów dostojnych gości. Wszyscy zostali obdarowani upominkami wykonanymi własnoręcznie przez wnuki i zasiedli do słodkiego poczęstunku.

Spotkanie stało się wspaniałą okazją do wspólnych rozmów i poznania się w większym gronie. Wszyscy zyskali pewność, że są ważni, wyjątkowi i bardzo, bardzo potrzebni.

Mimo, że święto Dziadków wypada pod koniec stycznia, to warto o nich pamiętać przez cały rok. Nasza uroczystość była tylko pretekstem do tego, aby z Nimi często rozmawiać i się spotykać.

Bo najważniejszy jest przecież ten magiczny czas wspólnie spędzony z Babcią i z Dziadkiem.

Anna Rybicka